Ahşap İhracat Kasası Üretimi

Ahşap İhracat Kasası Üretimi

Ulusal ve uluslararası pazar payını her geçen gün artıran lojistik sektöründe en önemli unsurlardan biri nakliye elemanlarıdır. Ağır ve hafif sanayi malzemeleri, otomotiv, enerji dağıtım ve kurulum parçaları, tıbbi cihaz ve ürünler başta olmak üzere tüm değerli ve hassas eşyalar ahşap ihracat kasaları, ahşap ihracat kafesleri ve ahşap paletler aracılığıyla taşınmaktadır. Ahşap ihracat kasalarının kullanım değeri, kullanım alanlarının geniş olması sebebiyle yüksektir. Uzun ve riskli yolculuklarda içine konan ürünlerin fiziksel hasar almasını engelleyerek sağlam ve kusursuz bir teslimat sağlanmasına yarayan ahşap ihracat kasaları pratik bir çözümdür.

Hafif, ergonomik ve ekonomik bir taşıma çözümü olan ahşap ihracat kasası hava, deniz ve karayolu taşımacılığında sıklıkla tercih edilmektedir. İzpa Palet olarak toptan ve perakende sıfır/2. el ahşap kasa sandık satışı hizmeti veriyoruz! Ürün detayları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi için web sitemizde yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Ahşap İhracat Kasaları Nerelerde Kullanılır?

Ahşap ihracat kasaları ağırlıklı olarak kapalı ve tek parça malzemelerin sevkiyatında kullanılır. Kasaların tüm cepheleri kapalıysa “ihracat kasası”; cephelerde aralıklar mevcutsa “ihracat kafesi” olarak adlandırılırlar. İşletmelerin nakliye maliyetlerini düşürmek ve yol süresince malzemelerin kırılmasını ya da yıpranmasını engellemek amacıyla ahşap kasa ve paletlerde standartlar belirlenmiştir. İthalat ve ihracat uygulamalarında hasarları minimuma indirmek için belirlenen bu standartlar, taşınan ürünlerin türüne, hacmine ve kapladığı alana göre özel ölçülerde üretilebilir.

Kapalı sandıklara göre %40 daha ucuz olan ve ağırlık, hacim ve direnç odaklı imal edilen ahşap ihracat kafesleri istifleme, taşıma, depolama ve boşaltma adımlarının her birinde önemli avantajlar sağlar. Kapalı sandıkların taşıyabileceği yükün %80’ini kolaylıkla taşıyabilen ahşap ihracat kafesleri hasar oranını önemli ölçüde düşürür.

Özellikle uluslararası ve kıtalar arası deniz taşımacılığında nakliye elemanlarının zedelenmesi yüksek nem, rutubet, küf ve türevi etkenlerden kaynaklanır. Avrupa Palet Birliği tarafından standardize edilen ahşap taşımacılık elemanları korozyon, nem ve paslanmaya karşı etkili bir çözümü ifade eder. Ahşap kasa elemanları birleştirilmeden önce ısıl işlemden geçirilerek monte edilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Taşınan ürünlerin sabitlenmesi prensibinden yola çıkarak hazırlanan siparişler, orta ve uzun vadeli yolculuk ve depolamaya uygun hale getirilir.

ahşap ihracat kasası izmir ahşap sandık üretimi

Ekonomik ve Geri Dönüştürülebilir Ahşap Kasalar

Tahtakurusu ve diğer haşerelere karşı geliştirilen ISPM 15 standartları, Avrupa Birliği tarafından belirlenen bir uygulamayı ifade eder. Özellikle düzenli biçimde ihracat ve ithalat gerçekleştiren firmalar için önemli bir gideri ifade eden ahşap palet ve ahşap kasalar, maliyetleri minimize etmek için tekrar kullanılabilir ve onarılabilir yapıdadır. Bunun yanı sıra, kullanılamaz hale gelen ahşap kasalar kağıt hamuruna ya da doğrudan kağıda dönüştürülerek ormanları da koruma altına almaktadır.

Ahşap nakliye kasalarının yanı sıra kontrplak ya da galvaniz sac ile güçlendirilen kasa türleri de imal edilmektedir. Taşınan ürünlerin hasarlara karşı hassasiyeti arttıkça ahşap kasanın dayanıklılığı da aynı oranda artış göstermektedir. Buradan hareketle ahşap kasalar plastik ve metal alaşımlar ile güçlendirilebildiği gibi doğrudan plastik ve metal kasalar da imal edilebilmektedir. Fırınlanmış ve ısıl işlem görmüş ahşap aparatlar, yüksek nem ve rutubete karşı güçlendirilmiş olur.

İzpa Palet, 2002 yılından bugüne Dünya standartlarına ve işletmelerin özel ihtiyaçlarına yönelik ahşap palet, CP Palet, EURO palet ve ahşap ihracat kasası imalatı, satışı ve onarımı alanlarında hizmet vermektedir. Ürün, hizmet ve çözümlerimizde sektörel deneyimimizi müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyor; %100 memnuniyet anlayışıyla çalışıyoruz. ISPM 15 standartlarında ahşap kasa sandık, ihracat kasası ve diğer kasa çeşitleri için bizimle iletişime geçebilir; ihtiyaçlarınız doğrultusunda sipariş oluşturabilirsiniz.