ahşap ihracat kasası üretimi izmir ahşap sandık

İZPA PALET

Ahşap İhracat Kasası Üretimi

İZPA PALET OLARAK; SIFIR VE 2. EL AHŞAP KASA SANDIK SATIŞLARIMIZ BULUNMAKTADIR.

Ahşap kasa sandık hafifliğiyle taşımacılık ve sevkiyat için taşıma kolaylığı sağlar. Hava, Deniz ve Karayolu taşımacılığında ücret yük ağırlığı olarak ekonomi sağlar.

Ulusal ve uluslararası ticaret işlemlerinin trilyonlarca dolarlık hacimler ile ifade edildiği günümüzde taşımacılık sektörü ayrı bir önem kazanmıştır. İthalat ve ihracat gerçekleştiren işletmelerin ürünlerini kusursuz biçimde nakledebilmeleri için kullandıkları ahşap palet ve ahşap kasa sandıklar, lojistikte önemli bir kalemdir.

Müşterilerimize farklı ebatlarda ve farklı çeşitlerde ahşap kasa sandık imalatı yapmaktayız. İzpa Palet kaliteli hizmet için bizi tercih edin.

Satılan veya sipariş edilen ürünlerin kırılması, hasar görmesi veya yıpranması hem müşteri memnuniyetini hem de şirket gelirlerini olumsuz etkileyeceğinden paketleme, istifleme, depolama ve boşaltma işlemlerinde kullanılan palet ve sandıklar kaliteli olmalıdır.

Elektronik aletler, hassas ve kırılgan yapıdaki malzemeler ve materyaller başta olmak üzere binlerce çeşit ürün için özel üretilebilen ahşap kasa sandıklar aynı şekilde uluslararası standartlara uygunluk taşıyan ölçülere de sahiptir. Taşınacak ürünlerin türü ve hacmine göre belirlenen standartlarda sürdürülebilirlik ve onarılabilirlik önemlidir. İşlem süresince fiziksel dezenformasyona uğrayan ahşap kasa sandıklar tekrar onarılabilir; onarılamadıkları durumlarda ise geri dönüşüme dahil edilebilir.

Kasa Sandık Modelleri (Ahşap, Kontrplak, Galvaniz Sac, Metal, Plastik)

Ahşap kasa sandıklar Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası ve kıtalar arası taşımacılıkta etkin olan kurum ve organizasyonlar tarafından standardize edilmiştir. Buna göre Ahşap, Kontrplak, Galvaniz Sac, Metal ve Plastik olarak çeşitli materyallerden üretilen ihracat kasaları, içine konan ürünlere ve ürünlerin hacimlerine göre sınıflandırılırlar. Avrupa standartlarında “ISPM 15” olarak adlandırılan ve 122×183 cm’lik boyutlarındaki kerestelerden imal edilen OSB (Oriented Strand Board) ahşap kasalar, uluslararası lojistikte kullanılan kasalarda %79’luk kullanım oranına sahiptir.

OSB (Oriented Strand Board) ahşap kasalar yükleme, istifleme, nakliye, boşaltma, taşıma ve depolama aşamalarının tümünde içine konan ürünlerin yolculuk esnasında alacağı hasarı minimize eder. OSB ahşap sandıklar 4 farklı kullanım alanına ve değerine sahip olmakla beraber OSB 1, OSB 2, OSB 3 ve OSB 4 olarak 4 ayrı çeşide ayrılır. “Etiket Yonga Levhası” olarak Türkçeleştirilebilecek OSB ahşap kasalar, uluslararası taşımacılık sektörünün demirbaş malzemelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Özellikle denizaşırı ülkelere yönelik nakliye işlemleri yalnızca malzemelerin değil ahşap kasaların ve paletlerin de muhafazasını gerektirir. Sulu, rutubetli ve nemli ortamlarda ahşapta meydana gelen küf, mantar ve bakteri üremesi ahşap sandığın ekonomik ömrünü kısaltmakla beraber tekrar kullanılabilirliğine de engel olmaktadır. Düzenli aralıklarla ürün transfer eden işletmeler için nakliye masrafları ciddi bir maliyet kalemini ifade ederken karlılığı artırmak için bu maliyetlerin azaltılması gerekmektedir.

İthalat ve ihracat süreçlerinde hem ürünlere hem de taşıma elemanlarına gelecek hasarı minimuma indirmek için etkili biçimde kullanılabilen OSB ahşap kasalar etkili ve pratik nakliye elemanlarıdır. Korozyon, nem ve paslanmaya karşı ekstra güçlendirilen ahşap kasa sandıklar ısıl işlem damgalı olmaları sebebiyle gümrükte ve diğer sınır noktalarında problem yaşama ihtimaline karşı güvence altındadır.

İzpa Palet, 2002 yılından bugüne Dünya standartlarına ve işletmelerin özel ihtiyaçlarına yönelik ahşap palet, CP Palet, EURO palet ve ahşap ihracat kasası imalatı, satışı ve onarımı alanlarında hizmet vermektedir. Ürün, hizmet ve çözümlerimizde sektörel deneyimimizi müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyor; %100 memnuniyet anlayışıyla çalışıyoruz. ISPM 15 standartlarında ahşap kasa sandık, ihracat kasası ve diğer kasa çeşitleri için bizimle iletişime geçebilir; ihtiyaçlarınız doğrultusunda sipariş oluşturabilirsiniz.